Volop te beleven voor kinderen tijdens Dag van de Aardbei in Beverwijk

29 mei , 11:42Jeugd
ChatGPT Image 29 mei 2026, 11_45_20
AI-generated
BEVERWIJK - Kinderen kunnen op dinsdag 3 juni deelnemen aan diverse gratis activiteiten tijdens de Dag van de Aardbei. Het evenement vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur op het grasveld achter de Smaeckkamer en maakt deel uit van de festiviteiten rond 750 jaar marktrecht in Beverwijk.
Op het programma staan onder meer schminken, het maken van aardbeienschilderijtjes en een familiedisco. Leerlingen van het Dalì College verzorgen daarnaast verschillende spelactiviteiten met een aardbeienthema, zoals aardbeienvissen, een aardbeipuzzel en ‘aardbeitje prik’.
Marktspel en escapespel
Ook Museum Kennemerland levert een bijdrage aan het evenement. Op het grasveld wordt een marktsetting nagebootst, waar kinderen spelenderwijs kennismaken met handel en marktcultuur. Zij kunnen onder meer koopwaren knutselen en de rol van handelaar of marktmeester aannemen. In het museum zelf is een escapespel voor gezinnen te spelen.
Opening Wilde Aardbeientuin
Tijdens de Dag van de Aardbei wordt tevens de Wilde Aardbeientuin in Park Westerhout geopend. Dit initiatief van de familie De Wilde is bedoeld om de historische aardbeienteelt en -handel weer zichtbaar te maken in de stad.
Kinderen kunnen tijdens twee rondes zelf aardbeien plukken. De rondes starten om 14.15 uur en 15.00 uur. Per ronde kunnen maximaal vijftig kinderen deelnemen. Aanmelden is mogelijk vanaf 13.30 uur bij de kraam van 750 jaar marktrecht.
Tata Steel Orkest brengt nieuw aardbeienlied
Van 15.00 tot 16.00 uur verzorgt het Tata Steel Orkest een optreden met kindermuziek. Tijdens het concert wordt onder meer het nieuwe lied Van Zaadje tot Aardbei uitgevoerd. Het nummer werd speciaal voor de gelegenheid gecomponeerd door Ivo Kouwenhoven. Kinderen krijgen de mogelijkheid om mee te zingen met het orkest.
Voorproefje jubileumboek
Bezoekers kunnen daarnaast kennismaken met een nieuw boek dat is gemaakt ter gelegenheid van 750 jaar marktrecht. Tekstschrijver Truus Zonneveld, illustrator Tjarko van der Pol en ondernemer Loek Scholten presenteren het boek en geven toelichting op de totstandkoming ervan.
Kinderen kunnen luisteren naar een van de zeven verhalen over Beverwijk en Wijk aan Zee tijdens voorleessessies van 14.30 tot 15.00 uur en van 15.30 tot 16.00 uur. Per sessie is plaats voor 25 kinderen.
Poster A3 Dag Van De Aardbei
loading

Loading articles...

Loading