Wethouder Dorenbos laat groene vingers zien

23 dec 2014, 13:23Algemeen
dsc00754
Leo Tillmans
BEVERWIJK – Op maandagochtend rond 11.00 uur heeft wethouder Dorenbos één van de nieuwe bomen in de Akerendamlaan geplant. Deze bomen komen in de plaats van enkele kastanjebomen, die wegens ziekte of slechte groei verwijderd zijn.
In 2013 heeft de wijkgroep Vondelkwartier aandacht gevraagd voor de kastanjes in de Akerendamlaan. De bestaande kastanjes zijn aangetast door de kastanjebloedingsziekte en vallen één voor één uit. Daarnaast was er teleurstelling over de matige groei van de nieuwe kastanjes.
Naar aanleiding van overleg met de bewoners heeft de gemeente onderzoek laten doen naar de staat en toekomstverwachting van de bomen. Hieruit bleek
dat het grootste deel van de huidige bomen een verwachte levensduur heeft van 10-15 jaar. De jonge aanplant bleek niet de verwachte groei en eindvorm te halen. Eén kastanje was er slecht aan toe en zou op korte termijn verwijderd moeten worden.
Gefaseerd vervangen
De gemeente heeft een plan opgesteld voor de gefaseerde vervanging van de bomen om het groene beeld van de straat zoveel mogelijk intact te houden. Allereerst zijn de zieke kastanje en de jonge aanplant verwijderd. Deze worden nu vervangen door zilverlindes in een grote aanplantmaat. Hiervoor moeten op een aantal locaties de kabels en leidingen worden verlegd. Zo komt er voldoende ruimte voor een grote wortelkluit.
De kastanjes worden extra in de gaten gehouden. Als blijkt dat bepaalde kastanjes te slecht zijn om te laten staan, dan worden deze in de loop der jaren één voor één verwijderd en vervangen voor nieuwe bomen.
loading

Loading articles...

Loading