Ruim 3500 gratis boompjes en struiken klaar voor uitdeeldag Meer Bomen Nu bij park Westerhout

25 feb , 11:36 Natuur
20250301 uitdeeldag 3 (1)
Meer Bomen Nu
Het team van vrijwliigers dat de afgelopen winter actief is geweest met het oogsten van zaailingen in Beverwijk en Heemskerk

BEVERWIJK / HEEMSKERK – Aanstaande zaterdag, 28 februari, organiseert Meer Bomen Nu de jaarlijkse uitdeeldag van boompjes en struiken bij park Westerhout in Beverwijk. Inwoners van Beverwijk en Heemskerk kunnen deze ‘zaailingen’ dan gratis ophalen.

Afgelopen winter, van november tot en met februari, zijn op meerdere plekken in Beverwijk en Heemskerk boompjes geoogst door een team van zo’n 25 vrijwilligers. Hierbij is samengewerkt met team Groen & Doen van de Hartekampgroep, Scouting Elfregi Hellen Keller, Stadstuinderij Klein Hofland, Herenboeren Rorik en Bibliotheek IJmond Noord.

De soorten die zijn geoogst en zaterdag zullen worden uitgedeeld zijn  onder andere eik, kastanje, wilg, vlier, beuk, els, roos, meidoorn, sering en gele koernoelje.

Om zaterdag boompjes of struiken op de kunnen halen is het wel van belang vooraf in te schrijven voor een tijdsblok. Dat kan via DEZE LINK 

Vrijwilligers gezocht voor uitdeeldag

Overigens kan de organisatie nog wel wat hulp gebruiken tijdens die uitdeeldag! Iedereen die komt helpen, mag gelijk boompjes uitzoeken, dus heeft eerste keus. Ervaring is niet nodig en een deel van de dag aansluiten is ook mogelijk.Ook dat kan via bovengenoemde link.

Meer Bomen Nu: gratis boompjes en struiken voor eigen tuin

Meer Bomen Nu beperkt zich niet tot alleen Beverwijk en Heemskerk. het is een landelijke campagne om jonge boompjes en struiken te verhuizen van kansarme naar kansrijke plekken. Door samen aan de slag te gaan, kunnen we duizenden boompjes en struiken een tweede kans geven.

De verplantmethode van Meer Bomen Nu helpt op deze manier de omgeving te vergroenen, klimaatverandering tegen te gaan én biedt vrijwilligers een heerlijke tijd in de natuur.

(de bomenhub in park Westerhout)