Zaterdagmiddag 18 juni heeft de politie in Beverwijk op de Alkmaarseweg een man aangehouden die nog een gevangenisstraf van een maand uit moest zitten.
(Bron: Politie IJmond)
Gezichtsbedekking
Toen de politie 's middags op weg naar het bureau een stilstaande auto passeerden zagen zij dat de mannelijke bijrijder snel een zwarte gezichtsbedekking van zijn gezicht haalde. Omdat de agenten vermoedden dat het om een bivakmuts ging, en daarbij de recente overvallengolf in het achterhoofd, besloten zij polshoogte te gaan nemen.
Omdat de auto inmiddels was gaan rijden werd een tweede eenheid ingeschakeld waarna de 'verdachte' auto kon worden stilgezet. Op dat moment droeg de bijrijder inmiddels geen gezichtsbedekking meer.
String
Toen de politie duidelijk maakte waarom ze de auto hadden stilgezet vertelde de man lachend dat hij bij wijze van grap een zwarte string op zijn hoofd had gezet, waarna hij deze direct toonde aan de agenten.
Ondanks deze 'vermomming' werd de man toch herkent als zijnde een bekende van de politie. Nadat de agenten de politiesystemen erop hadden nagekeken, bleek dat hij nog ruim een maand naar de gevangenis moest om zijn resterende straf uit te zitten. De man is aangehouden en overgebracht naar het cellencomplex.