Jeugd massaal aan de start van zonovergoten Marquetteloop

04 okt , 19:04 • Sport
5I5A1889 - kopie - kopie
Wim Meijer Fotografie
HEEMSKERK – Voor de 43e keer werd zondag 4 oktober in Heemskerk de Marquetteloop georganiseerd. In die drieënveertig jaar lijkt de Marquetteloop alleen maar aan populariteit te winnen. Dit keer stonden er bijna 1600 deelnemers aan de start, waarvan ruim 900 deelnemers aan de jeugdlopen. Daarmee vormden vandaag de jeugdlopen opnieuw het hoofdprogramma, wat gerust uniek genoemd mag worden.
Bij nagenoeg alle grote loopevenementen vormen de jeugdlopen een subonderdeel, meestal voorafgaand aan het ‘grote werk’ met lopers die zich vastbijten in de lange afstanden. Organiserende Atletiekvereniging DEM richt zich echter vooral op de jeugd. Speciaal om de jeugd te motiveren is er ook een Scholenkampioenschap gekoppeld aan het loopevent, waarbij voor de basisscholen uit de IJmond, met naar verhouding de meeste deelnemers, geldprijzen zijn te winnen die besteed mogen worden aan schoolactiviteiten of -materialen. Deze aanpak van de organisatie van de Marquetteloop wierp ook dit jaar weer duidelijk z’n vruchten af.
Zoals gezegd kende de Tata Kids of Steel Run (naam van de jeugdlopen binnen de Marquetteloop) rim 900 deelnemers verdeeld over drie onderdelen: de jeugd tot en met 7 jaar (veelal vergezeld door ouders) en jeugd van 8 en 9 jaar mocht zich uitleven over een afstand van 1300 meter. Jeugd van 10 jaar en ouder kon zich vastbijten in maar liefst 3,3 kilometer.
Het was aan de nieuwe wethouder Corné Borst om voor de eerste keer in zijn nieuwe rol het startpistool te hanteren. Zonder uitzondering kwamen alle deelnemertjes lachend over de finish waar ze trots hun medaille in ontvangst konden nemen.
Mooie eindtijden
Dat er behalve het halen van de eindstreep ook nog heel mooie tijden werden gelopen mag ook genoemd worden. Zo won Milan Stroet bij de jongens tot en met 7 jaar in een tijd van 5.15 min. Bij de meisjes ging de eerste plaats naar Tess Kieft, die 15 seconden later over de finish kwam in 5.30 min.
Bij de 8- en 9-jarigen was Joris Kaandorp bij de jongens de winnaar in 4.19 min. Bij de meisjes ging Ruby van der Kolk er met de winst vandoor in 4.34 min.
De winst op de 3300 meter ging naar Jesse Duin in een snelle tijd 11,21 min. En snelste meisje was Jasmine van Alderwegen die de langst jeugdafstand aflegde in 14.02 min.
Ook mooie prestaties op de langere afstanden
De jeugd mag tijdens de Marquetteloop dan de boventoon voeren, dat neemt niet weg dat ook de langere afstanden nog altijd onverminderd populair blijven met ook steeds meer aansprekende tijden. Op de 7 kilometer gingen zo’n 450 deelnemers van start. De winnende tijd kwam op naam van Niek Bleeker die al na 25 minuten en 5 seconden over de finish kwam, wat neerkomt op een snelheid van 16,75 kilometer per uur. Rosan Koper bleef als eerste dame exact één seconde binnen het half uur met een eindtijd van 29.59 min.
En ook op de afstanden voor de echte diehards, de 14 en de 21 kilometer, werden mooie winnende tijden gerealiseerd. Zo won Kees Aardenburg de 14 kilometer bij de heren in 52.05 min. en ging de winst op de 21 kilometer naar Marein Josselel in 1.15.23. Bij de dames waren het Carla van Rooijen (1.01.20 min op de 14 kilometer) en Jeske van der Pal (1.26.03 min op de 21 kilometer) die met de winst naar huis gingen.
Marquetteloop in oktober een blijvertje
Het was dit jaar voor de tweede keer dat de Marquetteloop in oktober werd georganiseerd. Tot voor 2025 vond de Marquetteloop altijd plaats in de tweede helft van juni. Vanwege de NAVO-top moest het evenement vorig jaar echter worden verplaatst naar de herfst. En dat bleek in de praktijk zo goed uit te pakken dat men besloot om ook dit jaar het loopevenement na de zomer te plannen.
De organisatie toont zich er in ieder geval heel gelukkig mee. In eerdere edities had men te maken gehad met extreem warm weer, waardoor de lange afstanden moesten worden ingekort. In september is de kans dat zoiets gebeurt wel heel klein. Vandaag waren de omstandigheden in ieder geval ideaal. Met zon en temperaturen van rond de 20 graden was het voor zowel de deelnemers als het publiek ronduit genieten.
Met deze ervaring kunnen er dan ook vanuit gaan dat de Marquetteloop ook volgend jaar weer begin oktober op de agenda komt.
Voor de uitslag van de verschillende onderdelen van de Marquetteloop klik HIER. Voor de uitgebreide fotoserie klik HIER.
Hieronder alvast een kleine beeldimpressie: 
loading

Loading