Nova College biedt coronaproof mbo studiekeuze-advies

Foto: Nova College

Vanwege de coronamaatregelen kunnen Open huizen, beroepenmarkten en meeloopdagen op locatie dit schooljaar vrijwel niet doorgaan. In plaats daarvan heeft het Nova College online Open huis gehouden en kunnen vo leerlingen en hun ouders zich dagelijks aanmelden voor ‘coronaproof’ en persoonlijk studiekeuze-advies.

Belangstellenden geven vooraf aan voor welke mbo richting zij belangstelling hebben, bijvoorbeeld Techniek. Ook geven ze aan welke vraag ze hebben, bijvoorbeeld of je met een bepaalde opleiding kunt doorstromen naar het hbo. Binnen een week neemt een voorlichter contact op voor het studiekeuze-adviesgesprek. Nova voorlichter Lucas Land licht toe: ‘Jongeren lijken het gevoel te hebben dat hun leven door corona on hold staat. Dat maakt het maken een belangrijke beslissing over welke opleiding je wilt gaan doen niet makkelijker. Ook lezen we uit de enquête over het online Open huis dat de deelnemers het fysiek bezoeken van de school misten om sfeer te proeven en persoonlijk advies te krijgen. Daarom hebben we een serie sfeerbeelden ‘Rondkijken bij Nova’ gemaakt van onze schoollocaties. Daarmee krijgen belangstellende toch een beeld van onze school. En met de persoonlijke studiekeuze-adviesgesprekken kunnen we – ongeacht welke lockdown maatregelen dan ook – tegemoet komen aan de behoefte van persoonlijk advies.’ Aanmelden voor studiekeuze-advies kan via novacollege.nl.

Reacties