Burgemeester Smit in gesprek met inwoners tijdens inloopspreekuur bij Thuis op de Bree

14 jan , 15:27 Gemeente - politiek

BEVERWIJK - Inwoners van Beverwijk konden woensdag 14 januari voor het eerst zonder afspraak in gesprek met burgemeester Martijn Smit tijdens een inloopspreekuur bij Thuis op de Bree aan de Breestraat 8. De burgemeester hield daar zijn eerste inloopspreekuur en sprak met verschillende inwoners die spontaan binnenliepen met vragen en aandachtspunten.

(bron: IJmond360)

Het inloopspreekuur, dat vanaf nu iedere tweede woensdag van de maand plaatsvindt, is onderdeel van de Wijkaanpak Centrum en past goed bij de functie van Thuis op de Bree als laagdrempelige ontmoetingsplek in het centrum waar onder andere het Sociaal Team, sociaal werkers, handhaving en wijkagenten aanwezig zijn.

Volgens burgemeester Smit draait Thuis op de Bree om dagelijks en persoonlijk contact. „We investeren veel in de wijk, zodat die weer een beetje van de mensen zelf wordt,” zegt hij. „Het gaat niet alleen om grote vraagstukken en dikke nota’s, maar juist om wat er speelt in de straat en in de wijk. Dit spreekuur helpt om mensen weer met elkaar en met de overheid in gesprek te brengen.”

Tijdens dit inloopspreekuur maakte burgemeester Smit tijd vrij voor enkele bewoners die spontaan binnenliepen. Hierbij kwamen uiteenlopende onderwerpen aan bod, van veiligheid en overlast tot eenzaamheid en vertrouwen in de overheid.

Een van de bezoekers sprak de burgemeester aan over het parkeerbeleid. Zij gaf aan het prettig te vinden dat het gesprek juist hier plaatsvond. „Omdat ik dit zag, was het makkelijk. Ik dacht: ik probeer het gewoon even,” aldus de bezoekster.

Volgens de burgemeester laat zijn aanwezigheid op locatie zien dat de gemeente toegankelijk wil zijn. „Mensen kunnen mij altijd bereiken via het stadhuis, dat blijft zo,” zegt Smit. „Maar hier lopen mensen makkelijker even binnen. Je denkt: daar zit de burgemeester, ik heb toevallig iets, laat ik het meteen bespreken. Die laagdrempeligheid is precies wat we hiermee willen bereiken.”