Monumentenprijs Beverwijk voor nieuwe toekomst voormalige Goede Raadkerk

09 sep , 18:39Gemeente - politiek
goede raad kerk wim meijer fotografie
Wim Meijer Fotografie
BEVERWIJK - C. Nelis Bouw & Ontwikkeling heeft woensdagmiddag de Monumentenprijs van de gemeente Beverwijk ontvangen voor de herbestemming van de voormalige Onze Lieve Vrouw van Goede Raadkerk. Wethouder Vincent Kellenaar reikte de prijs uit aan Cees Nelis. De gemeente beloont daarmee de manier waarop het rijksmonument na jarenlange leegstand een nieuwe toekomst heeft gekregen.
De voormalige kerk, ook bekend als de Klompenkerk, is ingrijpend herbestemd. In het gebouw zijn appartementen, ambachtsruimten en onderdak voor de Voedselbank gerealiseerd. Ook is een oranjerie toegevoegd.
Bij de verbouwing zijn belangrijke kenmerken van de voormalige rooms-katholieke kerk behouden. Zo bleven onder meer de gebrandschilderde ramen, het koor, het orgel, de doopvont en de kapel bewaard. In het ontwerp van architect Marcel Heijmans blijft daardoor het oorspronkelijke karakter van het kerkgebouw herkenbaar
Volgens wethouder Vincent Kellenaar laat het project zien dat behoud van een monument goed kan samengaan met een nieuwe bestemming. „Een monument behouden betekent niet dat alles moet blijven zoals het was. Juist door een gebouw een nieuwe functie te geven, kun je het bewaren voor volgende generaties. Bij de Goede Raadkerk is dat op een bijzondere manier gelukt.”
Tijdens de uitreiking stond Kellenaar ook stil bij Cor Bart en Alex van Luijn, die zich jarenlang hebben ingezet voor het behoud van de kerk en inmiddels zijn overleden. „Helaas zijn zij er niet meer om te zien dat de kerk nu een nieuwe toekomst heeft gekregen. Hun inzet voor het behoud van de kerk zijn we niet vergeten.”
De Onze Lieve Vrouw van Goede Raadkerk werd in 1914 en 1915 gebouwd naar een ontwerp van architect A.J. Kropholler, bekend om zijn robuuste baksteenarchitectuur. Nadat het bisdom de kerk in 2010 sloot, stond het gebouw jarenlang leeg. De bijgebouwen van het oorspronkelijke complex waren eerder al verbouwd tot appartementen.
De uitreiking van de Monumentenprijs valt in de week van Open Monumentendag. Komend weekend, zaterdag 12 en zondag 13 september, zijn verschillende monumenten in Beverwijk en Wijk aan Zee te bezoeken. De Goede Raadkerk zelf is niet geopend, maar de tuin en het kerkhof aan de Galgenweg zijn beide dagen van 10.00 tot 16.00 uur toegankelijk.
loading

Loading articles...

Loading