In de mist naar Forteiland

02 nov 2015, 11:53 post-format-gallery
wim meijer fotografie img 6026
Wim Meijer Fotografie

Voor de laatste keer in 2015 kon zondag 1 november de overtocht worden gemaakt naar Forteiland. Honderden geïnteresseerden grepen deze mogelijkheid aan om voor de winter nog één keer het fort en de bunkers te bezoeken.

Het werd een mistige tocht met de MS Koningin Emma vanaf de Kop van de Haven, maar dat werd volledig goedgemaakt door de ontvangst door de grote groep vrijwilligers en gidsen van De Vereniging Forteiland IJmuiden.

Gedurende een rondleiding van anderhalf uur namen de gidsen de bezoekers mee terug naar de tijd van de bouw van het Forteiland in 1881, naar de rol van het eiland in de 2e Wereldoorlog en alle huidige werkzaamheden aan het Fort door een team van rond de 100 vrijwilligers, om het in zo origineel mogelijke staat terug te brengen en te behouden.

Na deze laatste publieksdag is het weer wachten tot april 2016 voordat de MS Koningin Emma weer koers zet richting Forteiland. Maar gelukkig hebben we de foto's nog!